כמה אני יכול לחסוך מקולט אנרגיה אחד?
אנחנו נדאג שפרטייך יועברו בצורה חסויה אל יועץ מקצועי בתחום המשכנתא, אשר ייתן לך שיחת ייעוץ ויענה על שאלותייך בחינם!
שם מלא: טלפון: דוא"ל:
מגורים מיקום סוג המשטח:
גודל: סוג הלקוח: התר בנייה:
* אנא הכנס\י שם מלא * אנא מלא\י קידומת * אנא מלא\י טלפון * אנא מלא\י טלפון תקין * אנא מלא\י כתובת מייל תקינה * בחר\י אזור מגורים * בחר\י האם בבעלותך נכס * בחר\י את גודל המשטח שלך * בחר\י את סוג המשטח שלך * בחר\י את סוג הלקוח * בחר\י האם קיים היתר בניה * אנא תקן\י את מספר הטלפון שלך
* פרטיך יישארו חסויים ולא ישמשו את solarenergyil.co.il להפצת מידע פרסומי כלשהו.

אנרגיה סולארית --> מאמרים --> להפיק את המירב משימוש באנרגיה סולארית --> אפשרויות מימון לרכישת מערכת אנרגיה סולרית

אפשרויות מימון לרכישת מערכת אנרגיה סולרית

תפריט מאמר

התקנה של מערכת סולארית ללקוחות פרטיים וללקוחות עסקיים, אינה זולה כלל. העלות מתחילה בבדיקת ההיתכנות של התקנת המערכת הסולארית, הזמנת רכיבים מחו"ל (במידת הצורך) ולבסוף הרכבת המערכת במקום שנבחר.

מדוע הבנקים והחברות אשראי מספקים אפשריות מימון?

לאחר שנקבע כי חברת החשמל תשלם עבור חשמל המיוצר ממערכות סולאריות בתעריף הגבוה פי 4 מהתעריף שקיים כיום, הצטרפו הבנקים הגדולים למערכה כשהם מציעים הלוואות שונות לרכישת מערכות סולאריות. פרט לבנקים, גם חברות האשראי הפשילו שרוולים וגם הן מציעות מגוון אפשרויות מימון לרכישת מערכות לייצור אנרגיה סולארית. המימון המוצע נע בין 70% ל- 100% מעלות ההתקנה עם קרן וריבית משתנים, ריבית צמודה לפריים, ריבית קבועה או שעבוד הנכס עד תום החזר ההלוואה.

מדוע המימון משתלם?

רכת. עלות התקנה ללקוחות עסקיים גבוהה לעיתים פי 5  עד 10 מלקוחות פרטיים, עם זאת, מאחר וניתן למכור את החשמל המיוצר לחברת החשמל הפכו ההלוואות לכדאיות.  אפשרויות מימון לרכישת מערכת אנרגיה סולארית מאפשרות להפוך את הבית למעין 'מפעל' קטן לייצור חשמל. כאשר העיקרון פשוט – ככל שה'מפעל' מייצר יותר חשמל, כך קטנות ההוצאות וגדל הרווח. רוב ההלוואות הניתנות כיום ניתנות ל-10 שנים ויש אף ליותר. לעומת זאת, לקוחות עסקיים, עם שטח של 300 מ'ר ומעלה ממחזירים את עלות ההתקנה וההלוואה לרכישת מערכת סולארית בפחות מתקופה של 10 שנים.

רגע לפני שלוקחים מימון

כל סוגי המימון הקיימים בשוק החשמל הסולארי בישראל לטובת התקנת מערכות סולאריות חייבים להיבחן לאורך זמן ועל פי תנאי המימון של נותן ההלוואה. לקוחות פרטיים לדוגמה צריכים לקחת בחשבון כי החזר העלות עלול להגיע גם ל-20 שנה מאחר והלוואה למערכת סולארית נחשבת להלוואה גדולה הנפרסת על פני שנים רבות. כמו כן, חשוב לברר מהו גובה ההחזר החודשי ושאר התנאים הפיננסיים המוצעים ללקוחות פרטיים וללקוחות עסקיים לרבות ריבית וסיכונים שונים.

אהבת את המאמר? שתף את חבריך!

Twitter Facebook Facebook

חזרה לעמוד מאמרים

אפשרויות מימון לרכישת מערכת אנרגיה סולרית