כמה אני יכול לחסוך מקולט אנרגיה אחד?
אנחנו נדאג שפרטייך יועברו בצורה חסויה אל יועץ מקצועי בתחום המשכנתא, אשר ייתן לך שיחת ייעוץ ויענה על שאלותייך בחינם!
שם מלא: טלפון: דוא"ל:
מגורים מיקום סוג המשטח:
גודל: סוג הלקוח: התר בנייה:
* אנא הכנס\י שם מלא * אנא מלא\י קידומת * אנא מלא\י טלפון * אנא מלא\י טלפון תקין * אנא מלא\י כתובת מייל תקינה * בחר\י אזור מגורים * בחר\י האם בבעלותך נכס * בחר\י את גודל המשטח שלך * בחר\י את סוג המשטח שלך * בחר\י את סוג הלקוח * בחר\י האם קיים היתר בניה * אנא תקן\י את מספר הטלפון שלך
* פרטיך יישארו חסויים ולא ישמשו את solarenergyil.co.il להפצת מידע פרסומי כלשהו.

אנרגיה סולארית --> מאמרים --> מהי אנרגיה סולארית --> מכוניות חשמליות

מכוניות חשמליות

תפריט מאמר

מכוניות חשמליות הם הפתרון המושלם לבעיית הנפט היקר אשר הולך ומתכלה עם השנים ולבעיית זיהום האוויר אשר נעשית יותר ויותר אקוטית ככל שהשנים עוברות.
אך למרות שנראה כי למכוניות חשמליות יש יתרון רב על מכוניות הבעירה הפנימית, אין הם רוב על הכביש ולכן השאלה העיקרית שחולפת בראשנו היא: למה?
במאמר זה נביא לכם רקע על המכוניות החשמליות בעבר וסיקור על המכוניות החשמליות בהווה ונעלה את היתרונות והחסרונות של מכוניות אלו.

מכוניות חשמליות- כרטיס ביקור

מכוניות חשמליות הן רכבים חשמליים המונעים על ידי מצבר וזאת בניגוד לרכבים הרגילים אשר מוכרים לנו מחיי היומיום ומונעים על ידי מנוע בעירה פנימי.
מכוניות חשמליות עושות שימוש במנוע חשמלי, אינן פולטות עשן, הזיהום שנגרם על ידם הוא אפסי מול הזיהום שנגרם על ידי רכבים המונעים על ידי מנוע בעירה פנימי. הם אינן תלויות בנפט והמצבר שלהן נטען על ידי אנרגיה מתחדשת מסוג כלשהו.

מכוניות חשמליות- היסטוריה

מכוניות חשמליות החלו כבר בשנת 1835, זמן רב לפני מכוניות הבעירה הפנימית, המוכרות לנו כל כך, כאשר רוברט אנדרסון המציא את הכרכרה החשמלית ולאחר מכן ב-1839 סיבראנדוס סטראטינג תכנן מכונית חשמלית זעירה.
כבר בשנת 1900, עוד לפני מכוניות הבעירה הפנימית, כלי הרכב החשמליים היו ידועים בזכות המהירות שהגיעה לכ-100 קילומטר לשעה והישגי המרחק שלהם.

מכוניות חשמליות- הגורמים שהובילו לשימוש במנוע בעירה פנימי

ייצור מתנע חשמלי למנוע בנזין- דבר זה קרה ב-1912 על ידי קאדילאק.
ההצתה החשמלית והמתנע החשמלי מחקו את אחד מיתרונותיה של ההנעה החשמלית.
שיטת זרם החילופין בחשמל- החלו להעדיף את השיטה הזו על פני שיטת הזרם הישר שהונהג עד כה במכוניות חשמליות. יצרני החשמל החלו לאמץ את השיטה הזו על הקודמת ובכך עלויות הממרי זרם היו יקרים יותר, דבר שהפך את הקנייה והאחזקה של המכוניות החשמליות לדבר יקר.

הבחירה במנוע בעירה פנימי- הנרי פורד שהשפיע בצורה ניכרת על כך שתעשיית הרכב תהיה עממית וזמינה יותר לאלו המעוניין לרכוש לעצמם רכב והבחירה שלו לייצר מכוניות המשתמשות במנוע בעירה פנימי, השפיע באופן ניכר על כך שמכוניות הבעירה הפנימית הפכו לנמכרות ופופולאריות ביותר.
תעשיית הנפט- הפכה לאחת התעשיות החשובות והחזקות ביותר.
כל אלו גרמו אט אט להיעלמותן של המכוניות החשמליות והעדפתם של מכוניות הבעירה הפנימית.

מכוניות חשמליות- כיום

למרות, שמכוניות הבעירה הפנימית הם אלו ש"ניצחו" המכוניות החשמליות, אנו עדיין יכולה לראות שקיים שימוש לכלי רכב חשמליים והתחזית היא כי שימוש זה רב ילך ויגבר בשנים הקרובות, הן בגלל הנפט אשר מתייקר מדי שנה וצפוי להתכלות במאה השנים הקרובות והן משום שמכוניות הבעירה הפנימית, גורמות לזיהום אוויר גדול והמודעות הסביבתית רק הולכת וגוברת ומנסה לפתור בעיה זו.
כיום, אנחנו יכולים לראות מלגזות ענק הפועלות בשיטת המכוניות החשמליות, מכוניות גולף, שרובן מוגדרות כמכוניות חשמליות, קטרי רכבת המונעים על ידי מנועים חשמליים ועוד.

ייצור המכוניות החשמליות החל לצבור תאוצה לאחרונה וכך אנחנו עדים לכך, שחברת פניקס מוטארס החלה לייצר מכוניות חשמליות המבוססות על סוללה חדשנית בעלת חיים ארוכים

אהבת את המאמר? שתף את חבריך!

Twitter Facebook Facebook

חזרה לעמוד מאמרים

מכוניות חשמליות